Kaip „išgydyti“ straipsnių katalogą nuo visų SEO ligų

Kai straipsnių katalogas yra apleistas ir nesveikas, jo uždaryti tikrai nėra būtina. Galima tiesiog išgydyti nuo kai kurių svarbiausių SEO ligų. Net nuo virusų. Tiesa, tam jau rėikės ir programuotojo pagalbos, nes krapštytis duomenų bazėje reikia turėti šiek tiek žinių. Bet apie viską nuo pradžių.

Straipsnių katalogų „ligos“

Jei radote straipsnių katalogą ir norite jame talpinti straipsnį, įsitikinkite, kad jis „neserga“ šiomis „ligomis“:

Dubliuotas turinys. Kai daugelis straipsnių yra publikuoti kažkur kitur.

Prasta taksonomija. Kai straipsnio adresai nėra itin gražūs, pavyzdžiui, katalogas.lt/p=1235.

Nesutvarkyti MetTitle ir MetaDescription. Kartais pagrindinio puslapio pagrindinė SEO informacija būna tiesiog paimta iš paskutinio straipsnio.

Virusinis kodas. Kai atidarius straipsnių katalogo puslapį iššoka papildomas langas su sveikinimais laimėjus telefoną ar primygtinu raginimu paspausti „prenumeruoti“ mygtuką. Taip pat galimi ir kitokie peradresavimai.

Nepatogi navigacija. Labai ilgi meniu pavadinimai, nėra aiškios struktūros.

Kontaktinės informacijos nebuvimas. Kai puslapyje nėra jokių kontaktų, kuriais būtų galima kreiptis pagalbos.

Straipsnių katalogo „gydymas“

Geras straipsnių katalogas yra pakankamai sveikas. Jei „sunegaluoja“, tai viskas ištaisoma per 1-2 dienas. Jei pastebite katalogą, kuriame klaidos neištaisytos mėnesį, reiškia, jis apleistas. Kai savininkas apleidžia, galima tikėtis, kad netrukus apleis ir Google robotai…

Kiekvieną „ ligą“ reikia gydyti skirtingai. Jei esate straipsnių katalogo savininkas, žinokite, kad viskas įmanoma ir be programuotojų įsikišimo.

Rimčiausia liga – virusai. Dėl nusikalstamos veiklos kaltinti nieko nereikia – tiesiog ateina laikas apsikuopti. Išeksportuokite visą turinį į XML formatą ir gerai po jį pasiknaisiokite. Kai kur galite rasti adresų, kurie peradresuoja į kitus puslapius. Juos pašalinkite ir importuokite turinį į naują WordPress turinio valdymo sistemą. Jei reikia, pakeiskite hostingo tiekėją. Ne visada dėl įsilaužimo kalti puslapio savininkai ir per paprasti slaptažodžiai. Silpna hostingo apsauga (tai būdinga nebrangioms hostingo tarnyboms) taip pat gali atnešti bėdų.

Taigi, eksportuokite išvalytą turinį į visiškai švarų WordPressą ir tikėkitės, kad daugiau nebėra kenkėjiškų kodų.

Turinį „pagydyti“ bus sudėtingiau. Tam reiks gauti kokybiško ir unikalaus turinio.  Kopijuoto turinio neturėtų būti daugiau, nei 33 proc. Tai reiškia, kad tik vienas iš trijų straipsnių gali būti kažkur kitur publikuotas.

Taksonomijos gydymui naudokite WordPress įskiepius, padedančius sutvarkyti visus adresus. Pasirinkite tinkamą nuorodų struktūrą. Venkite datų, nes skaičiai adrese užima nemažai vietos, o SEO atžvilgiu nieko neduoda gero.

Bet kuris SEO įskiepis WordPress sistemoje leidžia sutvarkyti pagrindinio puslapio metaTitle ir meta Description. Rekomenduojama susitvarkyti ir kitų puslapių meta informaciją.

Nepatogi navigacija patogia virsta tik tada, kai sutvarkomos straipsnių katalogo kategorijos. Jos gražiai sudėliojamos per meniu kūrimo įrankius.

O ką daryti su prastomis atgalinėmis nuorodomis? Jas reiktų pasitikrinti per Google Console. Dirbti reikia su tomis, kurios atrodo nenatūraliai. Disavow įrankis leidžia tai padaryti per kurį laiką. Taip išsivalysite nuo nenaudingų nuorodų.

Parašykite komentarą