Baidarės su nakvyne – be galo smagus vasaros malonumas

Ne paslaptis, kad vasara yra daugumos mėgstamiausias metų laikas.Sulaukę saulėtojo sezono, žmonės mėgaujasi šiltais orais, gamtos malonumais ir įvairiausiomis pramogomis. Būtų sunku suskaičiuoti, kiek įvairiausių pramogų galima patirti vasaros metu. Visos pramogos atneša savo įsimintinas patirtis ir malonumus, kurie palieka žymę ilgam laikui. Kiekvienas turi savo individualius pomėgius ir mėgstamas veiklas, tačiau dauguma pritartų, kad viena smagiausių ir įsimintiniausių pramogų yra baidarės su nakvyne.

Labai populiari Lietuvos pramoga

Kad baidarės su nakvyne yra populiari pramoga, liudija tuo užsiimančių įmonių ir sodybų skaičius. Įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose galima rasti, kas siūlo šią pramogą nuotykių ieškotojams. Dažnai tenka rezervuoti laiką keliomis savaitėmis arba, net mėnesiu į priekį. Dėl populiarumo, kurio sulaukia šis malonumas, rekomenduojama nedelsti su rezervacijomis, nes norinčių išties daug.

Kodėl baidarės su nakvyne tokios populiarios?

Visų pirma, tai yra smagi ir įsimintina pramoga. Dažniausiai baidarėmis plaukiama grupėmis, todėl giminės, draugai, bendradarbiai bei kolegos kooperuojasi ir į nuotykius leidžiasi kartu. Tai yra suartinanti pramoga, ypač tarp dviejų asmenų, kurie dalinasi viena baidare.

Nors ši pramoga yra smagi, ji nėra lengva. Nuolat irkluoti ir valdyti baidares reikalauja jėgų, ištvermės ir efektyvaus bendradarbiavimo tarp bendrakeleivių, todėl trąsos įveikimas yra smagus pasiekimas. Kad pramoga netaptų per daug sudėtinga, organizatoriai yra numatę įvairių ilgumų trąsų, kurios tinka tiek profesionalams, tiek plaukiantiems pirmą sykį. Plaukimas su baidarėmis taip pat nereikalauja didelių sugebėjimų ir jau pačiu pirmu plaukimu galima išmokti pagrindų, kurie padės labiau mėgautis procesu.

Dar viena priežastis, kodėl plaukimas baidarėmis yra populiaru, tai dėl gamtos. Kadangi plaukimas vyksta upėmis, tai visas praleistas laikas yra ramioje ir gyvybės pilnoje gamtoje, kurioje galima pailsėti nuo miesto šurmulio.

Ir pagrindinė priežastis, kodėl baidarės su nakvyne tokios populiarios, yra pačios nakvynės. Įveikus plaukimo trąsą, jėgų lieka nedaug ir galvoti apie kelionę namo net nesinori. Todėl organizatoriai siūlo galimybę pasilikti sodyboje, kurioje visa grupė gali pailsėti, labiau suartėti ir smagiai praleisti laiką.

Baidarės su nakvyne yra įsimintina pramoga, kurią išbandyti rekomenduojama visiems. Savo paprastumu, patirtais įspūdžiais bei pasiekimais pasžyminti pramoga jau daug metų palieka malonias žymes prisiminimuose apie vasarą.

Baidarių nuomotojai pataria: kaip pasiruošti pirmajam žygiui baidarėmis

baidares

Plaukimas baidarėmis – viena įdomiausių ir linksmiausių vasaros pramogų, kurią labai pamėgo ir lietuvaičiai. Jei niekada neplaukėte baidarėmis, atėjo laikas tai išmėginti. Visgi, baidarių nuomotojai žmonėms, kurie pirmą kartą ketina plaukti baidarėmis, pataria tinkamai pasiruošti šiam žygiui, kad jis įsimintų pačiomis gražiausiomis spalvomis, priešingu atveju išvyka gali visiškai nenusisekti. Taigi, dalinamės patarimais, kurie gali praversti.

Pasirinkite tinkamą maršrutą

Kas jau kas, o patrauklūs baidarių maršrutai Lietuvoje tikrai nėra retenybė, juk mūsų šalis turi nuostabias upes, miškus, nepakartojamas gamtos panoramas, kurios visu grožiu atsiveria nuo tyvuliuojančio ir saulėje sidabru žaižaruojančio upės paviršiaus. Kita vertus, baidarių maršrutą reiktų pasirinkti tik įvertinus savo fizines galimybes ir komfortui keliamus reikalavimus.  Tarkim, jei daugiausiai laiko praleidžiate sėdėdami, nemėgstate sportuoti ir jums būtini visi patogumai, pavyzdžiui, dušas ar minkšta lova, kelių dienų baidarių maršrutai, kai teks nakvoti palapinėje, nėra pats geriausias pasirinkimas, nes jausitės nepatogiai, pavargsite ir galiausiai susigadinsite sau nuotaiką. Baidarių nuomotojai teigia, kad prie gamtos reikia pratintis po truputį, todėl pirmam kartui puikiai tiks nesudėtingas vienos dienos maršrutas.

Tinkama apranga

Plaukiant pirmą kartą baidare, visada yra rizika, kad apsiversite ir teks sušlapti, todėl pasirūpinkite antru rūbų komplektu, kad galėtumėte persirengti. Taip pat labai svarbu, kad pasirūpintumėte ir galvos apdangalu, nes saulė virš vandens kaitina stipriau, todėl žmogus kartais nesupranta, kaip greitai gali gauti saulės ar šiluminį smūgį.

Plaukdami baidare, visus rūbus ir daiktus sudėkite į neperšlampamus maišus, jų galite įsigyti praktiškai bet kurioje sporto reikmenų parduotuvėje arba juos dažnai parduoda ir patys baidarių nuomotojai. Galėsite būti visiškai ramūs, kad jūsų atsarginiai rūbai ir avalynė bus sausa, net ir tuo atveju, jei teks šiek tiek pasipliuškenti vandenyje.

Saugokite savo sveikatą

Patrauklūs baidarių maršrutai ir gerai praleistas laikas greitai išblės iš atminties, kai teks nosį ar pečius tepliotis kefyru ar specialiais kremais nuo nudegimų. Tad nepamirškite pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės ir, žinoma, nuo uodų ar kitų parazitų, kurių pamiškėse tiktai sutiksite. Be to, reiktų pagalvoti, ką žygio metu valgysite. Įvairios mišrainės su majonezu ar kiti greitai gendantys produktai tikrai nėra pats išmintingiausias pasirinkimas.