Kodėl turėtumėte sunaikinti kelmą nupjovus medį

Jei kyla dvejonių ar reikia naikinti kelmą nupjovus medį ar tiesiog jį palikti – siūlome paskaityti specialistų išskiriamas priežastis, kodėl turėtumėte būtent naikinti. Kelmų frezavimas šią užduotį padaro paprasta ir prieinama, todėl sprendimas tikrai nesukels nepatogumų.

Kelmas – ne sodo puošmena

Kartais tenka matyti patarimų ir vizualių iliustracijų, kaip kelmą kiemo viduryje paversti kažkuo, kas taptų kiemo ar sodo akcentu. Paprastai kelmas tampa tarsi „pakyla“ vazonams, sodo skulptūroms, jie išskaptuojami ir patys tampa vazonais. Variantų, kaip ir fantazijos žmonėms netrūksta.

Tačiau tai gali atrodyti kaip gera idėja tik pirmą vasarą po medžio nupjovimo. Vėliau medis natūraliai pradeda irti, pūti, todėl praranda savo „prekinę išvaizdą“. Jis neatrodo gražiai, netgi mažina namų vertę, jei ypač kalba pasisuka apie namų ar sodo pardavimą.

Kita svarbi priežastis, kodėl turėtumėte iš karto naikinti kelmą, yra tai, jog kelmas yra sodo kliuvinys. Už jo gali užkliūti, parvirsti ir susižeisti vaikai, naminiai gyvūnai ir svečiai. Kelmas taip pat tampa kliūtimi pjaunant veją.

Reikia nepamiršti ir fakto, jog ilgainiui pūvantis kelmas pritraukia įvairių kenkėjų. Dažniausiai tai termitai, skruzdės ir kiti puvėsį mėgstantys kenkėjai. Tai nėra malonūs padarai matyti ir būti šalia, tačiau tuo pačiu jie gali tapti pavojumi jūsų pačių namams. Ypač jei namas turi nemažai medinės apdailos.

Ir pabaigai, kuomet lieka kelmas, ta žemės vieta yra užimta. Čia ne tik kad žolė neauga, čia negalima ir medžio ar kokio krūmo pasodinti. Tai tiesiog lieka nenaudinga kelmo vieta brangiame sklype.

Paprastas būdas sunaikinti kelmą

Lengviausias būdas sunaikinti kelmą – kelmų frezavimas. Specialia technika, freza, kelmas yra susmulkinamas ir žemė užlyginama. Smulkinta kelmo mediena gali būti naudojama kaip mulčas.

Palyginus su kelmų rovimu, frezavimas yra greitesnis, nėra padaroma didelės duobės, žemė lengvai sulyginama, o mediena gali būti panaudota vietoj mulčo. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog nėra sunaikinamas šaknų tinklas, todėl turi praeiti šiek tiek laiko, kol aplink gali sodinti naujus medžius.