P2P investavimas: ką vertėtų žinoti

p2p investavimas

„Peer to peer“ (angliškai) investavimas trumpinamas tiesiog kaip p2p investavimas. Tai strategija, kurios pagalba vieni žmonės investuoja į skolinimą, o kiti gali pasiskolinti tiesiog pigiau negu tikėjosi. Taigi, su tokiu investavimo būdu žmonės gali ir uždirbti, ir sutaupyti besiskolindami. Platformos privalumai:

  • Pigesnės paskolos nei greitųjų kreditų bendrovėse;
  • Lankstesnės skolinimo sąlygos;
  • Galimybė užsidirbti.

Kas yra investavimo į p2p platforma?

Tam, kad žmonės galėtų skolinti vieni kitiems, reikalinga tarpusavio skolinimo platforma. Kadaise tai galėjo būti turgaus aikštė, kaimyno virtuvė, advokato kontora ar bažnyčia, tačiau dabar skolinimo platformos yra sukuriamos internete. Žinoma, tai turi būti itin gerai išvystyta skolinimo platforma, kuri galėtų užtikrinti visapusį veiksmingumą ir saugumą. Neabejotinai čia prireikia ir nemažai programuotojų darbo, kuris galėtų užtikrinti, jog tas investavimas praeitų tikrai sklandžiai. Taip pat ir kad būtų užtikrintas visas duomenų saugumas. Tokioje platformoje galite registruotis kaip investuotojas arba kaip skolininkas. Jeigu norite pasiskolinti, galite matyti pasiūlymus, kas kokiomis kainomis kažką skolina. Jeigu norite investuoti – tuomet patys savo pinigus ten pateiksite. Platforma suteiks visas sąlygas kokybiškai užtikrinti šią tarpusavio skolinimosi paslaugą.

Kodėl svarbus konfidencialumas?

Kiekvienam žmogui investavimas i paskolas turėtų rūpėti kaip privatus klausimas. Juk yra akivaizdu, kodėl dauguma žmonių nenori skolintis iš draugų ar giminių, o kreipiasi būtent į tokias platformas, kad galėtų pasiskolinti, ką nori. Juk nemalonu pasiskolinti iš kaimyno Petro, o paskui kas savaitę girdėti priekaištus dėl negrąžintų pinigų (net jeigu buvo pasiskolinta ilgesniam terminui). Dėl to tokie privatūs klausimai ir yra išties svarbūs, reikalingi. Lygiai taip ir skolintojui geriau nežinoti, kad paskolino galbūt savo pusbroliui, kurio visą gyvenimo nemėgo. Konfidencialumo garantavimas yra tam tikros gyvenimo kokybės garantavimas. Kažkam reikia pinigų ir tas kažkas jų gauna už gerą kainą. Kažkam reikia investuoti, ir tai nutinka, nesukuriant jokių asmeninių ryšių su žmonėmis, kurie galbūt tuos pinigus ir panaudos.

Kaip pradedamas p2p investavimas?

Jeigu domina investavimas i paskolas, verta tiesiog nueiti į vieną iš tokių svetainių, ten prisiregistruoti, pateikti apie save duomenis. Netrukus bus patvirtinta tapatybė ir galėsite pradėti investuoti. Kaip ir tiems, kas skolinasi, taip ir tiems, kurie skolina, eiti į susitikimus nereikės. Platforma užtikrins sklandų skolinimo procesą ir apdraus. Jeigu skolininkai negrąžins pinigų, sumokės pati platforma.

Kuo p2p skolinimas palankesnis skolininkui nei įprasti greitieji kreditai?

Jeigu jums tiesiog reikia greitojo kredito, paskolos, iškart ieškokite būtent tokių tarpusavio skolinimo platformų. Nes būtent jos ir leidžia pasiskolinti daug palankiau ir pigiau, negu skolinantis įprastus greituosius kreditus. Pastarųjų kaina tikrai bus daug didesnė, nes užkelta kažkokios firmos. O tarpusavio skolinimo platformoje yra tam tikras rinkos reguliavimas, kurį sukelia konkurencija. Todėl jūs galite rinktis iš pasiūlymų ir gauti kur kas mažesnę kainą. O ir žinosite, kad ne vienas kreditorius iš jūsų paskolos uždirba, bet ir pavieniai investuotojai.

Kas gali tikėtis p2p paskolos?

Jeigu nesuteikė greitieji kreditai, tai suteiks skolinimo platforma? Deja, ne. O gal – laimei, ne. Kaip ir kitur, skolinimosi platformose yra suteikiamos paskolos tik asmenims, kurie turi oficialias pajamas ir sąlygas paskolą grąžinti.

Ar p2p Lietuvoje – naujas dalykas?

Galima sakyti, p2p platformos Lietuvoje dar yra gana naujas reiškinys, nes visgi taip ir yra. Yra vos ant vienos rankos pirštų suskaičiuojamas tokių platformų skaičius Lietuvoje. Nesunku suprasti, kodėl – tokią platformą sukurti ir užtikrinti jos funkcionavimą kainuoja daugiau, reikia daugiau atsakomybės ir išteklių.