Kalbos mokymasis ir laiko stoka – nesuderinama?

kolibriometodas

Jeigu trūksta laiko, net neverta pradėti mokytis kalbos? Geriau nė negalvoti apie naujų įgūdžių įgavimą? Svajonę paleisti ir paprasčiausiai suprasti, kad nėra tiek laisvo laiko, kiek reikėtų? Nebūtina nusiteikti taip negatyviai! Pasirodo, kad yra ir efektyvių mokymosi metodų. Štai vienas jų: https://www.kolibriometodas.lt/.

Paradoksai

Truputį atidedame kalbą apie… kalbą (kalba apie kalbą – skamba įdomiai, tiesa?). Tokių ir dar įdomesnių paradoksų gausu mokantis kalbos. Kažin ar yra pasaulyje tauta, kurios žodžiuose ir sakiniuose nėra paradoksų. O pradėjus lyginti, pavyzdžiui, kaip šneka lietuviai ir anglai, įdomybių atrandama dar daugiau.

Paradoksai ne tik kalbiniai. Argi nekeista, kad žmogus nori išmokti, bet nesimoko? Kartais ir patys norintieji supranta, kad tai keistenybė. Bet taip jau yra. Kai kada svajonei neskiriama dėmesio, kitais atvejais laiko nėra. Arba nusprendžiama, kad trūksta gabumų. Tačiau geriau pamąsčius ima aiškėti, kad užsienio kalba – dalykas, nereikalaujantis nei būti genijumi, nei sėdėti ištisas paras prie knygų. Prisiminkite adresą https://www.kolibriometodas.lt/. Čia užsukus susipažįstama su mokymais, bet ne visai tradiciškai. Įprastas mąstymas – nuobodu. „Kolibrio metodo“ kryptis – nenuobodu. Įprastas mąstymas – ilgai trunka. „Kolibrio metodas“ – išmokstama greičiau.

Yra ir toks paradoksas: per trumpesnį laiką įmanoma geriau išmokti. Kad ir kaip keistai skamba, bet tai tiesa. Esama įvairiose veiklos srityse taikomų produktyvumo metodų, kuriais naudojantis pakanka mažiau laiko darbams atlikti. Bet svarbiausia ir pirmiausia – noras. Jeigu nenorite prabilti angliškai, norvegiškai ar kaip kitaip, nieko ir nebus. O jei norite, reikia pradėti. Kaip sakoma, kelionė prasideda nuo vieno žingsnio.

Laiko stoka

Reikia, reikia pradėti… Gal ir reikia, bet ką daryti, kad nėra tiek laiko? Ką daryti, jei nėra kaip skirti daugybės valandų mokymuisi? Neskubėkite nusiminti, verčiau užsukite į https://www.kolibriometodas.lt/. Čia teigiama, kad nėra negabių kalboms. Daug dalyvių tuo įsitikino.

„Kolibrio metodo“ dalyviai perpranta kalbą ir džiaugiasi, kad pavyko tai padaryti per trumpą laiką. Tad jeigu iki šiol manėte, kad užsienio kalba yra ištisi metai su visokiausiomis gramatikomis, jūsų požiūris pasikeis. Vos pora dienų – ir jau yra progresas. Jokiu būdu nebandome įtikinti, kad per dvi dienas suprasite viską šimtu procentų. Per tiek laiko nesusikrausite milžiniško bagažo, bet efektas tikrai bus.

Kartais laiko stoka tėra pasiteisinimas. O kartais tikrai stokojama net ir pusvalandžio ar dešimties minučių. Visgi pasitelkiant produktyvius metodus įmanoma priartinti svajonę – prašnekti norima užsienio kalba.

Tai, kas atrodė sudėtinga ar neįmanoma, tampa įmanoma

Apie mokymus, kai iš tikro pavyksta nemažai įsisavinti, galima kalbėti įvairiai. Bet akivaizdu, kad komentaruose vyraus ne kritikos strėlės, o pagiriamieji žodžiai.

Tai, kas atrodė sudėtinga ar apskritai neįmanoma, tampa įmanoma. Tokia yra gerų kursų esmė. Bet ne viską lemia pats kursų turinys ir profesionalūs mokytojai. Be asmeninių pastangų nieko nebus. Jei tikimasi rezultato be menkiausių pastangų, tuomet stipriai klystama. „Sudėtinga“ pakinta į „lengviau“, bet netampa „be pastangų“.

Apibendrinkime. Laiko stoka ir anglų kalbos mokymasis (kursai) nėra lengvai suderinami dalykai, tačiau viskas priklauso nuo konkrečių pasirinkimų. Na, o pastangų šiaip ar taip reikia, tik efektyvūs mokymosi būdai situaciją keičia į gerąją pusę. Tai, beje, galioja mokantis ne tik populiariąją anglų, bet ir kitas kalbas.